Чому псуються продукти та овочі

На поверхні плодів, ягід, овочів та інших продуктів знаходиться різноманітна мікрофлора, яка потрапляє головним чином з ґрунту. Деякі мікроорганізми призводять до захворювання плодових і овочевих культур ще в період зростання, різко знижуючи врожайність та погіршуючи якість одержаної сировини. Плісеневі гриби, дріжджі, молочнокислі та інші мікроорганізми призводять до псування рослин­ної сировини під час її зберігання.

Більшість харчових продуктів рослинного і тваринного походжен­ня не можуть довго зберігатися у свіжому вигляді. З часом у них виникають небажані зміни, внаслідок чого погіршуються смакові яко­сті та харчова цінність. У ряді випадків вони стають зовсім непри­датними для вживання в їжу.

Псування харчових продуктів

Псування харчових продуктів найчастіше викликається мікро­організмами, під впливом яких відбувається розпад складних хіміч­них речовин на більш прості сполуки, більшість яких має неприємний смак і запах, а деякі з них — отруйні. Крім того, деякі мікроорганіз­ми, розвиваючись у харчових продуктах, виділяють у процесі життє­діяльності сильнодіючі бактерійні отрути (токсини). Так, наприклад, мікроб ботулізму виділяє токсин — найсильнішу біологічну отруту на землі. Тому дуже важливою умовою в процесі заготівлі овочів і пло­дів про запас є старанне миття та обчищання їх. Не можна також вживати несвіжі продукти і пошкоджені плоди та овочі.

Іншим фактором, який призводить до псування харчових продук­тів, є ферменти. Вони не припиняють своєї дії і після забою тварин, а також після збирання плодів, ягід і овочів.

Проте не всі мікроби роблять шкоду. Наприклад, молочнокислі мікроби, використовуючи для своєї життєдіяльності цукри плодів і овочів, сприяють бродінню з утворенням молочної кислоти. На цій властивості мікробів ґрунтується квашення і соління.

Як запобігти псуванню продуктів

Як запобігти псуванню продуктів

Як запобігти псуванню продуктів

Припинити або затримати життєдіяльність мікроорганізмів, а також зруйнувати ферменти і тим самим запобігти псуванню хар­чових продуктів можна тим або іншим способом консервування.

Людина ще з давніх-давен розробила способи зберігання харчо­вих продуктів, впливаючи на мікроорганізми. Тепер консервування харчових продуктів здійснюється на промисловій основі.

Мітки: корисні поради кухарю, причини псування продуктів, чому гниють овочі і фрукті, чому покрились грибком продукти та овочі, як зберегти продукти від псування — правильні та корисні поради.

І так, дорогі, милі кулінари, сьогодні, разом з проектом recept.hrapian.com ви навчилися готувати смачний рецепт "Чому псуються продукти та овочі". Даний рецепт приготування ідеально підійде під будь-яке свято.

Як самі бачите, приготувати рецепт "Чому псуються продукти та овочі" своїми руками до святкового столу не так складно, потрібно лише трохи терпіння і бажання. А головне в цій справі - порадувати коханих, рідних і просто друзів.

Поделиться в соц.сетях:

Добавить комментарий