Як харчується ваша родина

Від того, як людина харчується, залежить здоров’я, працездатність, настрій і навіть врода. То ж чи правильно харчується ваша сім’я? Адже їжа—основне джерело елементів, необхідних для нормального функціонування організму.

Скажемо відверто, що не кожна молода господиня відразу охоче береться до такої насущної справи, як приготування їжі. Дехто нарікає: кухня відбирає багато часу, а тому треба якось обходитися і варити борщі чи супи зайве. Досить насмажити котлет, наварити картоплі і – обід готовий. Адже не голодні! Та виявляється, що вони дуже помиляються, бо рідна їжа конче необхідна організмові, вона краще перетравлюється, сприятливо впливає на весь процес травлення. До того ж порахуйте, скільки різних компонентів входить до складу, наприклад, борщу. То ж чи варто позбавляти сім’ю багатьох продуктів, що входять до першої обідньої страви?

Отже, кожній хазяйці варто переглянути своє ставлення до супів і борщів.

Щоденне меню слід панувати так, щоб був достатній вміст білків (м’ясо, риба, сир, яйця, гриби, квасоля, горох), вуглеводів (борошно, цукор, мед, крохмаль, крупи) та жирів (вершкове масло, олія, сало і т. д.). Слід врахувати, що, скажімо, білок м’яса відмінний від того, який міститься у рибі, а цей відрізняється від білка сиру чи квасолі. Масло й олія не виключають одне одного—потрібне і те й інше. У меню необхідні молочні продукти. Білок молока—найкорисніший. М’ясо краще перетравлюється з овочами, вони багаті й на вітаміни.

Улітку і восени організм разом із свіжими овочами і фруктами одержує достатню кількість вітамінів. Узимку і навесні відчувається вітамінне «голодування» — знижується працездатність, з’являється млявість. А якщо подумати, то підстав для цього нема. Адже є картопля, капуста, морква, цибуля, буряк, яблука, фруктові консерви, квашені овочі, свіжоморожені фрукти і ягоди, з яких і цієї пори можна готувати смачні салати та різні страви, споживати соки.

Кожна хазяйка повинна знати, які продукти містять найбільшу кількість того чи іншого вітаміну, адже відсутність навіть одного з-поміж них порушує нормальну життєдіяльність організму, а це призводить часом до тяжких хронічних недуг.

Вітамін А міститься у риб’ячому жирі, печінці, вершковому маслі, сирах, яєчних жовтках, молоці, рибі, овочах (морква, помідори, гарбуз, шпинат, салата, петрушки тощо), вишнях, малині, сливах.

Вітамін В—у дріжджах, висівках, борошні грубого помолу, горосі, квасолі, бобах.

Вітамін В1—у житньому хлібі, картоплі.

Вітамін В2—в дріжджах, печінці, яйцях, молоці, сирі, зелені, фруктах.

Вітамін С—у лимонах, чорній смородині, порічках, калині, апельсинах, яблуках, шипшині, помідорах, салаті, шпинаті, капусті (свіжій і квашеній), картоплі, зеленій цибулі.

Вітамін D—в молоці, риб’ячому жирі, оселедці, печінці, яйцях.

Вітамін Е—в яєчних жовтках, молоці, дріжджах, зеленій салаті, риб’ячому жирі.

Вітамін К—у салаті, шпинаті, щавлі, капусті, помідорах, гарбузах.

Знаючи це, хазяйці неважко планувати щоденне меню сім’ї з тим, щоб у стравах були всі вітаміни. Найбільше увагу слід приділити овочам і фруктам. Краще споживати їх сирими, бо більшість вітаміні руйнується від нагрівання.

Не слід забувати, що продукти містять і мінеральні солі, необхідні для нормальної життєдіяльності організму. Основним джерелом кальцію є молоко і молочні продукти. Солями фосфору багаті яєчні жовтки, мозок, риба, сир, молоко, печінка, м’ясо, горіхи, горох, вівсяні, гречані, пшеничні крупи, житній хліб. У продуктах, які споживаємо, є необхідні також калій, хлор, залізо.

Їжа має бути різноманітною і повноцінною. Однак слід уникати надмірностей у харчуванні, бо це може призвести до втрати стрункості, жвавості і… з’явиться друге підборіддя.

І так, дорогі, милі кулінари, сьогодні, разом з проектом recept.hrapian.com ви навчилися готувати смачний рецепт "Як харчується ваша родина". Даний рецепт приготування ідеально підійде під будь-яке свято.

Як самі бачите, приготувати рецепт "Як харчується ваша родина" своїми руками до святкового столу не так складно, потрібно лише трохи терпіння і бажання. А головне в цій справі - порадувати коханих, рідних і просто друзів.

Поделиться в соц.сетях:

Добавить комментарий